Przejdź do treści

533 522 544

Rejestracja czasu pracy (RCP)

Szczegółową weryfikację pracy oraz analizę efektywności zdecydowanie ułatwiają urządzenia służące do monitorowania czasu pracy, jaki pracownik spędził w danym okresie. Istotne są również bieżące informacje dotyczące ewentualnych nieobecności, spóźnień lub nadgodzin. Dane zestawione są w postaci raportów za konkretny okres (np. miesiąc) i mogą być automatycznie wysyłane do systemów kadrowych. Informacje najczęściej przechowywane są w pamięci kontrolera,  a dostęp do nich realizowany jest przy użyciu sieci komputerowej lub pamięci przenośnej podłączanej do kontrolera.

Elektroniczna ewidencja czasu pracy - w jaki sposób działa?

Dzięki oprogramowaniu rejestrującemu czas pracy możliwe jest sprawne definiowanie dni wolnych od pracy, urlopów, zwolnień lub zmian w systemie pracy pracowników. System monitoruje zdarzenia wejścia i wyjścia oraz przerwy, za pomocą czytników i kontrolerów montowanych najczęściej przy wejściu do obiektu. W celu elektronicznej identyfikacji pracownika wykorzystuje się karty dostępu, kody pin lub coraz częściej biometrykę (zdjęcia twarzy lub odcisk palca), dzięki której uniemożliwiamy przekazanie kodu pin czy karty innej osobie lub jej podrobienie. Takie rozwiązanie  pełni rolę bariery przed wtargnięciem osób niepowołanych na teren zakładu pracy np. na hale produkcyjne, jeśli został wyposażony w urządzenia blokujące dostęp (bramki, zwory lub elektrozamki). System RCP można połączyć z systemem alarmowym lub systemem monitoringu, w celu zwiększenia skuteczności działania.

Instalacja systemów rejestracji czasu pracy w Kaliszu

Zajmujemy się zarówno konfiguracją systemów RCP, jak też sprzedażą samych urządzeń.  Jeżeli potrzebny jest montaż rejestratorów czasu pracy Kalisz i okoliczne miejscowości (Ostrów Wielkopolski, Opatówek, Jarocin) obsługiwane są przez firmę Letcom w sposób kompleksowy, z uwzględnieniem indywidualnych sugestii klienta. W ramach obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej realizujemy okresowe przeglądy i konserwacje.