Przejdź do treści

533 522 544

Systemy Alarmu Pożarowego Kalisz

Wśród niezbędnych zabezpieczeń mających na celu ochronę mienia oraz życia ludzkiego wymienić należy systemy sygnalizacji pożaru, dostosowywane do specyfiki pracy i typu obiektu. Takie rozwiązania stosowane są zarówno w firmach, jak też budynkach użyteczności publicznej.

W instalacji SSP pierwszorzędne znaczenie ma centrala sygnalizacji pożarowej, która analizuje dane z czujników, aby w przypadku zagrożenia aktywować odpowiednie funkcje systemu. Czujniki dymu i temperatury nie tylko dostarczają na bieżąco wszystkie dane, ale też wprawiają w działanie sygnalizatory informujące o zagrożeniu. Dzięki pracy niezawodnego systemu sygnalizacji pożaru w Kaliszu można błyskawicznie podjąć czynności zapobiegające rozprzestrzenianiu się ognia. Do takich działań należy przede wszystkim: uruchomienie klap oddymiających, aktywowanie systemu gaśniczego, otwarcie okien, wyłącznie obwodów elektrycznych, zamknięcie dopływu gazu oraz odblokowanie drzwi w celu sprawnej ewakuacji.

Instalacja SSP Kalisz

Firma Letcom wykonuje kompleksowe prace w zakresie montażu systemów przeciwpożarowych. Obsługujemy Kalisz oraz inne miejscowości w województwie wielkopolskim, m.in.: Turek, Stawiszyn i Ostrów Wielkopolski. Nasi fachowcy wykonują nie tylko niezbędną dokumentację i montaż, ale też zapewniają profesjonalne doradztwo w kwestii konfiguracji poszczególnych elementów wchodzących w skład systemu alarmu pożarowego. Dzięki takim rozwiązaniom można uniknąć bezpośredniego zagrożenia związanego z żywiołem i ograniczyć straty wynikające z rozprzestrzeniania się ognia.