Przejdź do treści

533 522 544

Niezawodne systemy kontroli dostępu KD

Do zabezpieczenia obiektów i zasobów wykorzystywane są urządzenia lub zespół współpracujących ze sobą urządzeń, mających na celu identyfikację osób, analizę oraz autoryzację , przez osoby do tego uprawnione w danym czasie. Chroniony obiekt może zostać podzielony na mniejsze obszary oraz czasowe lub trwałe prawa dostępu.

W nowoczesnych systemach kontroli dostępu elementami blokującymi dostęp do danych stref mogą być drzwi z elektrozamkiem, bramki, szlabany, drzwi przesuwne, bramy itp. Identyfikowanie użytkowników w zależności od wymaganego stopnia bezpieczeństwa odbywa się np. poprzez kod pin, zbliżeniowe karty dostępu, tagi RFID (breloki, naklejki), piloty, odciski palców, rozpoznawanie twarzy czy skan tęczówki oka.

Kontrola dostępu Kalisz - wiele możliwości zastosowania

Skuteczna identyfikacja osób często okazuje się niezbędna – nie tylko w dużych korporacjach czy bankach, ale wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba nadzoru. Systemy te wykorzystuje się do zabezpieczania pojedynczych przejść w szkołach, przedszkolach, sklepach, urzędach czy parkingach. Można je łączyć z systemami monitoringu czy systemami alarmowymi co czyni je bardzo skutecznym i praktycznym narzędziem do zarządzania obiektem.