Przejdź do treści

533 522 544

Sieci LAN, WIFI, Sieci Światłowodowe

Sieć lokalna (Local Area Network) to połączone ze sobą urządzenia (np. komputery, drukarki, serwery) na ściśle określonym obszarze np. w biurze, szkole czy domu. Urządzenia te wykorzystują do komunikowania się karty sieciowe – przewodowe lub bezprzewodowe. Sieć Lan można podzielić zarówno na warstwie fizycznej jak i logicznej co pozwala lepiej wykorzystać użytkownikom jej zasoby.

Wi-Fi (Wireless Fidelity) to standard transmisji danych używany do budowy sieci komputerowych za pomocą fal radiowych. Zarówno zasięg jak i prędkość transmisji Wi-Fi jest zależna od odległości między urządzeniami, przeszkód je dzielących, częstotliwości oraz mocy i jakości urządzań nadawczo-odbiorczych. Prędkość transmisji danych uzależniona jest również od standardu w jakim pracuje sieć. Standard 802.11ac pozwala na przesyłanie danych z prędkością do 1300Mb/s. Technika Światłowodowa to nic innego jak transmisja danych na duże dystanse przy użyciu specjalnego włókna  zwanego światłowodem. Jako medium transmisyjnego używa się dielektrycznego włókna wykonanego ze szkła lub tworzywa sztucznego, które jest nośnikiem światła widzialnego o długości fali od 380-780nm. Takie przewody cechuje mała stratność mocy sygnału, odporność na zakłócenia elektromagnetyczne, elastyczność i niewielkie rozmiary świetnie nadają się do wykorzystania do transmisji sygnału na duże odległości. Włókna można łączyć ze sobą w procesie spawania wykonywanego przy użyciu specjalnego urządzenia – spawarki światłowodowej.

Sieci komputerowe Kalisz

W ramach naszej działalności realizujemy usługi w zakresie instalacji sieci kablowych w technologii miedzianej oraz bezprzewodowej, zarówno na płaszczyźnie fizycznej, jak i programowej. Światłowody w Kaliszu wykonywane są przez firmę Letcom przy użyciu niezawodnych urządzeń i akcesoriów. Pomiary sieci realizujemy na terenie całego województwa wielkopolskiego.