Przejdź do treści

533 522 544

Instalacje Telewizji DVB-T

Najprostszy system odbioru darmowych programów cyfrowych to naziemna cyfrowa instalacja DVB-T. Na chwilę obecną dostępnych jest około 30 darmowych kanałów (woj. wielkopolskie), nadawanych za pomocą trzech multipleksów tak zwanych Mux-ów. Odbieranie kanałów możliwe jest za pomocą anteny naziemnej oraz telewizora obsługującego system DVB-T, aktualnie w standardzie DVB-T2 HEVC. W zależności od odległości od stacji nadawania, ukształtowania terenu czy przeszkód terenowych do odbioru można wykorzystać zwykłą antenę pokojową o małym zysku energetycznym, a w trudniejszych przypadkach będzie potrzebna mocniejsza antena ze wzmacniaczem, montowana na najwyższym dostępnym punkcie – zazwyczaj na dachu budynku. Do rozszerzenia liczby odbiorników telewizyjnych stosuje się rozgałęźniki sygnału o małej tłumienności, by z jednej anteny odbierać programy telewizyjne na więcej niż jednym telewizorze. Możliwości przekazu wysokiej jakości sygnału cyfrowego w standardzie DVB-T są często wykorzystywane do transmisji np. obrazów lub animacji reklamowych (np. w telewizji hotelowej) lub obrazu z kamer monitoringu, który jest wyświetlany na określonym kanale.

Instalacje SAT

Do nadawania programów telewizja satelitarna wykorzystuje nadajniki umieszczone na sztucznych satelitach ziemi. Do odbioru sygnału służy antena z konwerterem oraz dekoder podłączony do zwykłego odbiornika telewizyjnego. Satelita umożliwia pokrycie sygnałem dużego obszaru oraz dotarcie tam, gdzie wybudowanie stacjonarnego nadajnika jest niemożliwe. Do poprawnego odbioru telewizji niezbędne jest poprawne ustawienie antenę i precyzyjne skierowanie na danego satelitę. Na platformach dostępne są kanały darmowe oraz kodowane kanały płatne.

Instalacje Telewizji DVB-T, SAT Kalisz – firma Letcom realizuje zlecenia w tym zakresie również w Koninie i Turku, a także w innych miejscowościach na terenie województwa wielkopolskiego. Profesjonalny montaż anten satelitarnych to jeden z obszarów naszej działalności, w ramach której zapewniamy obsługę według najlepszych standardów.